Aktualności

KLASA OKRĘGOWA PODOKRĘGÓW BYTOM I ZABRZE POZNAŁA TERMINARZ

15/07/2020 13:14

Na zebraniu przedstawicieli drużyn, które w sezonie 2020/2021 rywalizować będą w Klasie okręgowej Podokręgów Bytom i Zabrze, na stadionie Silesii Miechowice dokonano losowania par I kolejki.


Klasa Okręgowa Grupa 1 Bytom-Zabrze na podstawie decyzji Prezesów Podokręgów została podzielona  na  dwie  podgrupy „zabrzańską” 10-zespołową oraz „bytomską” 9-zespołową.

Oto składy podgrup: „Bytom”: Unia Strzybnica, Sokół Orzech, Orzeł Miedary, Olimpia Boruszowice, Silesia Miechowice, Orzeł Biały Piekary Śląskie, Górnik Bobrowniki Śląskie, Odra Miasteczko Śląskie, Czarni Kozłowa Góra oraz „Zabrze”: Czarni Pyskowice, Concordia Knurów, ŁTS Łabędy, Tęcza Wielowieś, Przyszłość Ciochowice, Gwiazda Chudów, Sośnica Gliwice, Burza Borowa Wieś, KS 94 Rachowice, Piast II Gliwice.

W I kolejce, zaplanowanej na 25 lipca, zagrają: w podgrupie bytomskiej: Czarni Kozłowa Góra - Sokół Orzech, Orzeł Biały Piekary Śląskie - Odra Miasteczko Śląskie, Silesia Miechowice - Orzeł Miedary, Unia Strzybnica - Górnik Bobrowniki Śląskie, a Olimpia Boruszowice pauzuje, a w podgrupie zabrzańskiej: KS 94 Rachowice - Przyszłość Ciochowice, Gwiazda Chudów - Burza Borowa Wieś, Sośnica Gliwice - ŁTS Łabędy, Czarni Pyskowice - Concordia Knurów i Tęcza Wielowieś - Piast II Gliwice.

Na podstawie wylosowanych numerów startowych wykonano także terminarz rundy jesiennej - TUTAJ.

Przypominamy, że w  I  rundzie  każda  podgrupa  rozegra  18  kolejek  (system  „każdy  z  każdym-mecz i rewanż”. W II rundzie utworzone zostaną dwie grupy na podstawie zajętych miejsc w I rundzie. Grupę „mistrzowską” utworzą zespoły z miejsc 1-4 każdej podgrupy. Punkty zdobyte  w  podgrupach  z  I  rundy  zostaną anulowane.  Wszystkie  zespoły rozegrają w II rundzie po 14 meczów (system każdy z każdym-mecz i rewanż). Najlepszy zespół awansuje do IV ligi.

Pozostałe drużyny utworzą grupę „spadkową”. Wchodzące do niej drużyny przechodzą z punktami zdobytymi w I rundzie w meczach z zespołami, z którymi trafiły grupy spadkowej. Zespoły rozegrają mecz i rewanż z zespołami, z którymi nie grały w podgrupie. Zespoły z podgrupy 9-zespołowej rozegrają po 12 meczów, a z 10-zespołowej po 10 meczów. Do Klasy A spadną zespoły z miejsc od 8 w dół. Liczba drużyn objętych spadkiem może ulec zmianie w zależności od liczby drużyn spadających do Klasy Okręgowej Grupy Bytom-Zabrze z wyższych klas rozgrywkowych.

Awans  z  Klasy  A  do  Klasy  Okręgowej  uzyskają mistrzowie z Podokręgów  Bytom i Zabrze.

W sezonie 2021/2022 Klasa Okręgowa Bytom-Zabrze będzie liczyła 16 zespołów.

Dodajmy jeszcze, że na zebraniu, któremu przewodniczył Tomasz Wyszyński - prezes Podokręgu Bytom (który będzie prowadził rozgrywki) o zasadach transferów i regulaminach przypomniał działaczom Przewodniczący Komisji ds Rozgrywek Podokręgu Zabrze Łukasz Nieużyła, a członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Morkis poinformował o zasadach ubezpieczenia PZU PZPN dedykowanego piłkarskim zespołom.