Podokręg

IV Memoriał Krzysztofa Seweryna - zaproszenie

29/09/2022 21:04

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę (2 października) na IV Memoriał Krzysztofa Seweryna. Startujemy od 9:45 na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 3.


Udział wezmą reprezentacje rocznika 2011 z sześciu Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Gramy każdy z każdym. Bez zwycięzców, bez wygranych. Tylko czysta przyjemność zabawy w futbol. W turnieju udział wezmą Reprezentacje U12 Podokręgów Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Lubliniec oraz Częstochowa.

Około godziny 12:30 nastąpi uroczyste podsumowanie zawodów.

Na specjalne zaproszenie w Memoriale ponownie wezmą udział Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piekar Śląskich. Rodzice i Uczestnicy Warsztatów zapraszają do przygotowanej przez siebie kawiarenki, gdzie będzie można skosztować pysznej kawy i domowych ciast. Tradycyjnie wystawią także kiermasz wyrobów wykonanych przez uczestników Warsztatów.

Uwaga - w związku z przebudową ul. Olimpijskiej nie ma możliwości wjazdu na teren obiektu przez główną bramę oraz skorzystania z parkingu przy budynku. Zachęcamy do wejścia przez bramę boczną od strony restauracji “Monte Carlo”.

Dodatkowo przypominamy o możliwości skorzystania z parkingu w pobliżu dworca autobusowego - przy ul. Jana Pawła II - (Link do nawigacji). Z tego miejsca boisko jest w zasięgu dziesięciominutowego spaceru.

Krzysztof Seweryn był wieloletnim pracownikiem piekarskiego MOSiR-u, organizatorem wielu imprez sportowych, społecznikiem, radnym i przez kilka lat Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie. Jako zawodnik grał w piekarskich klubach sportowych, jako trener pracował m.in. w Szombierkach Bytom, Orle Nakło Śląskie oraz Olimpii i Andaluzji Piekary. W roli działacza sportowego pełnił funkcję Prezesa Podokręgu Bytom, Wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wiceprzewodniczącego Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego przy PZPN. Memoriał Jego pamięci odbywa się od 2018 roku.

Organizatorami wydarzenia są: Śląski Związek Piłki Nożnej, Podokręg Bytom, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Urząd Miasta Piekary Śląskie

Gośćmi honorowymi będzie tradycyjnie Rodzina śp. Krzysztofa oraz kilka znamienitych postaci ze świata śląskiej i światowej piłki nożnej. Swoją obecnością zaszczycą nas także przedstawiciele lokalnego samorządu.

Serdecznie zapraszamy!