Komunikaty

Turniej " Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku " dla dzieci w wieku 8, 10 i 12 lat.

20/11/2018 14:20

W dniach od 20. października do 8. listopada 2018 roku na obiektach Gwarka Tarnowskie Góry, TS Szombierek Byrom oraz MOSiR w Piekarach Śląskich odbyły się turnieje piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt.  Zmagania młodych sportowców były częścią XIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej  "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku ".

W rozgrywkach wzięło udział 38 drużyn (ponad 350 dzieci) z Bytomia, Tarnowskich Gór, Rybnej, Zbrosławic, Radzionkowa, Chechła, Kalet, Kamieńca, Dobieszowic, Bobrownik, Zendka, Siemoni i Piekar Śląskich.
W powiecie Bytom najlepsze okazały się drużyny: GKS Rozbark (kategoria U8)
SP 45 (kategoria U10)
SP 44 (kategoria U 12)
Na terenie Tarnowskich Gór zwycięzcami w kategorii chłopców U8 została drużyna Radzionkowa. Kategorię U10 wygrała drużyna Gwarka Tarnowskie Góry.
Natomiast w najstarszej grupie, najlepsi okazali się zawodnicy Nowego Chechła.
W grupie najmłodszej (powiat Piekary Śląskie ) bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy APN Olimpii Piekary Śląskie.
W grupie chłopców starszych i najstarszych (kategorie U 10 i U12) zwyciężyły drużyny z Bobrownik.
W rywalizacji dziewcząt najlepsze były drużyny z Siemoni i Dobieszowic.
Wszyscy zwycięzcy zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w marcu 2019 roku.
Za udostępnienie obiektów sportowych bardzo dobrze przygotowanych w Tarnowskich Górach  (Gwarek),  Bytomiu (TS Szombierki Bytom) oraz Piekarach Śląskich  (MOSIR ul. Olimpijska ) bardzo dziękujemy.

Organizatorzy turnieju Śl. ZPN Podokręgu Bytom.