Komunikaty

Nabór dzieci do Śląskiej Akademii Piłkarskiej dla wyrównywania szans piłkarskiego rozwoju w Podokręgach

16/03/2021 11:11

W ramach opracowanego przez Śląski Związek Piłki Nożnej programu szkolenia zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej U11 w Podokręgach rozpoczynamy nabór dzieci do poszczególnych ośrodków.


Przypomnijmy, że celem programu współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, będzie: wyrównanie szans, ograniczenie emigracji młodych zawodników z województwa śląskiego, rozwój zawodników na płaszczyźnie inteligencji w grze i rozumienia gry, postęp motoryczny zawodników poprzez dostęp do profesjonalnego treningu, zgodnego z programem szkolenia PZPN. Pozwoli to na: zwiększenie umiejętności piłkarskich, analizę rozwoju zawodników, selekcję zawodników w Podokręgach, przygotowanie i obserwacja zawodników do turniejów selekcyjnych w kategorii U12 oraz edukację lokalnego środowiska – trenerów i rodziców.

- Jak odbywać się będzie nabór?

- Zaczynamy od wysłania przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli zaproszenia dla klubów, które wpisują się w ideę i założenia naszego programu. Jest on bowiem dedykowany małym klubom, a szczególnie klubom ze środowisk wiejskich. Kluby do których dotrą te zaproszenia wytypują swoich najlepszych zawodników i właśnie na nich będziemy czekać w wybranych miejscowościach.

- Czy to jest jedyna droga, którą można się dostać na Dni Talentów?

- Nie. Jest też druga ścieżka – tak zwana trenerska. To znaczy, że trenerzy Śląskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialni za sany region, znający tę grupę wiekową z obserwacji po konsultacji ze szkoleniowcami pracującymi na co dzień z drużynami wpisującymi się w nasz program, skontaktują się telefonicznie z trenerami klubowowymi. Nie chcemy pominąć żadnego utalentowanego zawodnika i każdemu chcemy dać okazję zaprezentowania się na treningu w ramach Dnia Talentów.

- Jak będzie przebiegał trening naborowy?

- W zależności od tego ilu będzie kandydatów zajęcia – w formie gier – trwać będą dwie-dwie i pół godziny. Ich celem będzie wybór w każdym ośrodku maksymalnie 16 zawodników, którzy zostaną zakwalifikowani do Śląskiej Akademii Piłkarskiej i co tydzień, raz w tygodniu, będą trenować pod okiem trenerów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

A oto harmonogram Dni Talentów:
22.03: Żelisławice - godz. 17.30. Trenerzy: Wojciech Tomasiewicz, Damian Galeja.
22.03: Olsztyn - godz. 17.30. Trenerzy: Patryk Grzybek, Marcin Bereza.
23.03: Wola - godz. 17.30. Trenerzy: Michał Goryczka, Marcin Bereza.
24.03: Toszek - godz. 17.30. Trenerzy: Roman Klak i Krzysztof Szumski.
25.03: Suszec - godz. 17.30. Trenerzy: Michał Goryczka, Marcin Bereza.
25.03: Kamyk - godz. 17.30. Trenerzy: Patryk Grzybek, Damian Mikołowicz.
25.03: Pawonków - godz. 17.30. Trenerzy: Adrian Kucharski, Damian Galeja
26.03: Skoczów - godz. 18.00. Trenerzy: Jacek Wachtarczyk, Damian Mikołowicz.
27.03: Studzienna - godz. 11.00 Trenerzy: Andrzej Marcow, Damian Galeja.
27.03: Zendek - godz. 11.00. Trenerzy: Sylwester Kurek, Marcin Bereza.

Uwaga. Od 29 marca rozpocznie się druga tura Dni Talentów w pozostałych Podokręgach.