Historia cz.7

Kazimierz TrampiszKazimierz Trampisz – Kresowianin, jeden z najsłynniejszych piłkarzy Polonii Bytom. Urodzony 1929 roku w Stanisławowie, gdzie rozpoczął karierę piłkarską w miejscowym Lokomotiwie. Po wojnie w 1945 roku sprowadził się do Bytomia, gdzie nie zastanawiając się długo znalazł swe miejsce na boisku, gdzie mógł podziwiać swoich idoli – Edwarda Madejskiego czy Michała Matyasa. W pierwszym zespole miejscowej Polonii grał od początku powojennych rozgrywek. Przez 15 lat reprezentował Polonię w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Strzelił dla niej 84 bramki oraz dwukrotnie wraz z zespołem sięgał po Mistrzostwo Polski.

Drugi tytuł zdobył w 1962 roku w sezonie kończącym jego karierę w Polonii Bytom. Zmienił klub na Stal Rzeszów, gdzie grał przez dwa lata, a przez następne 6 zasiadał na ławce trenerskiej w roli szkoleniowca . Ze Stali Rzeszów wrócił do Bytomia, a potem w roli szkoleniowca prowadził jeszcze: GKS Katowice, Przebój Wolbrom ,GKS Jastrzębie, Polonez Warszawa, Hutnik Kraków, AKS Chorzów i ponownie jego ukochana Polonia.

Kazimierz Trampisz 11 razy wystąpił w reprezentacji Polski, dla której strzelił 4 bramki. W 1952 roku był uczestnikiem na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach.


Statystyka rozgrywek Podokręgu Bytom w latach 1975 – 1996

Sezon 1974/1975

Mistrz Stalbet Strzybnica – awans do Klasy Okręgowej. Orzeł Nakło Śląskie, Sparta Lubliniec, LZS Babienica – spadek do klasy ,,B”. Orzeł II Brzeziny, Sparta Lubliniec, Tarnowiczanka – awans do klasy ,,A”

Sezon 1975/1976

Mistrz klasy A Bobrek Karb – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Tarnowiczanka, Orkan Dąbrówka Wielka – spadek do klasy ,,B”. Bobrek II Karb, Czarni Sucha Góra awans do klasy ,,A”.  W klubie Sportowym GKS Bobrek – Karb nastąpiła owocna działalność wśród piłkarzy czego dowodem były awanse na wyższe szczeble rozgrywek zarówno pierwszego jak i drugiego zespołu.

Sezon 1976/1977

Mistrz klasy A Rozbark Bytom awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Orzeł II Brzeziny Śląskie spadek do klasy ,,B”. Przyszłość Nowe Chechło, Naprzód Wieszowa awans do klasy ,,A”. Odrodzenie się piłkarstwa w dzielnicy Rozbark w Bytomiu. Oddanie do użytku nowego stadionu.

Sezon 1977/1978

Mistrz klasy A Górnik Bobrowniki Śląskie – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Czarni Sucha Góra – spadek do klasy ,,B”. Orzeł II Brzeziny, Ruch II Radzionków, Olimpia II Piekary Śląskie, Orzeł Nakło Śląskie awans do klasy ,,A”.

Sezon 1978/1979

Mistrz klasy A Odra Miasteczko – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Orzeł II Brzeziny Śl., Stal Rogożnik – spadek do klasy ,,B”. Orkan Dąbrówka, GKS II Andaluzja awans do klasy ,,A”.

Sezon 1979/1980

Mistrz klasy A Górnik II Wojkowice – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Przyszłość Chechło, Orzeł Bobrowniki Będzińskie – spadek do klasy ,,B”. Rodło Górniki, Gwarek II Tarnowskie Góry awans do klasy ,,A”.

Sezon 1981/1982

Mistrz klasy A Orzeł Nakło Śląskie – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Górnik Bobrowniki Śląskie – spadek do klasy ,,B”. Rozbark II Bytom, Silesia II Bytom awans do klasy ,,A”.

Sezon 1982/1983

Mistrz klasy A GKS Czarni Bytom – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Bobrek II Karb, Montomet Piekary Śląskie – spadek do klasy ,,B”. Górnik Bobrowniki Śląskie, Start Bytom awans do klasy ,,A”.

Sezon 1983/1984

Mistrz klasy A Unia Krupski Młyn – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Rodło Górniki – spadek do klasy ,,B”. Czarni Kozłowa Góra, Olimpia II Piekary Śląskie awans do klasy ,,A”.

Sezon 1984/1985

Mistrz klasy A GKS Andaluzja II Brzozowice Kamień – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Tempo Stolarzowice, Silesia II Miechowice – spadek do klasy ,,B”. Bobrek II Karb, Zgoda Repty awans do klasy ,,A”.

Sezon 1985/1986

Mistrz klasy A Zamet Strzybnica – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Trambus Sucha Góra, Naprzód Wieszowa, Górnik Bobrowniki Śląskie – spadek do klasy ,,B”. Silesia II Miechowice, Gwarek II Tarnowskie Góry awans do klasy ,,A”. Zamet Strzybnica – dawna nazwa Stalbet Strzybnica Trambus Sucha Góra – dawna nazwa Czarni Sucha Góra

Sezon 1986/1987

Mistrz klasy ,,A” Olimpia II Piekary – awans do rozgrywek na szczeblu okręgu. Spadek do klasy ,,B” Start Bytom, Zgoda Repty. Awans do klasy ,,A” LZS Żyglin, Naprzód Wieszowa