Komunikaty

Czas na dokończenie Dni Talentów w ramach Śląskiej Akademii Piłkarskiej

21/04/2021 11:22

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z zagrożeniem epidemicznym młodzież wraca na boiska. W związku z tym odmrażamy również nabór do Śląskiej Akademii Piłkarskiej, współfinansowanej ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


Najpierw musimy jednak dokończyć przegląd kandydatów do programu opracowanego z myślą o małych miejscowościach, dla wyrównywaniu szans piłkarskiego rozwoju w Podokręgach. Przypomnijmy, że powołani zawodnicy kategorii U11 po rozgrzewce przystąpią do gier kontrolnych, których zadaniem jest wybór piłkarzy, którzy od 4 maja przystąpią już do cyklicznych zajęć.

Celem programu jest wyrównanie szans, ograniczenie emigracji młodych zawodników z województwa śląskiego, rozwój zawodników na płaszczyźnie inteligencji w grze i rozumienia gry, postęp motoryczny zawodników poprzez dostęp do profesjonalnego treningu, zgodnego z programem szkolenia PZPN. Pozwoli to na: zwiększenie umiejętności piłkarskich, analizę rozwoju zawodników, selekcję zawodników w Podokręgach, przygotowanie i obserwacja zawodników do turniejów selekcyjnych w kategorii U12 oraz edukację lokalnego środowiska – trenerów i rodziców.

Jednym filarem programu jest Komisja Szkolenia Śląski Związek Piłki Nożnej. Odpowiada ona za: przygotowanie merytoryczne i metodykę programu, realizację programu, analizę oraz kontrolę programu i wybór trenerów głównych, po konsultacji z Prezesami Podokręgów. Drugim filarem programu jest Podokręg, który odpowiada za: bezpłatne użyczenie obiektu – punktu treningowego raz w tygodniu. Natomiast do obowiązków uczestników należy przyjęcie regulaminu rodzica oraz zawodnika.

Oto terminarz „zaległych” Dni Talentów:
24 kwietnia
godzina 11.00: Studzienna (Podokręg Racibórz) – trener prowadzący Andrzej Marców,
26 kwietnia
godzina 16.30: Świerklany (Podokręg Rybnik) – Mateusz Galikowski,
godzina 17.00: Wilkowice (Podokręg Bielsk-Biała) – Krzysztof Biłka,
28 kwietnia
godzina 17.00: Dankowice (Podokręg Bielsko-Biała) – Krzysztof Biłka,
29 kwietnia
godzina 16.30: Krostoszowice (Podokręg Rybnik) – Mateusz Galikowski,
30 kwietnia
godzina 17.00: Pietrzykowice (Podokręg Żywiec) – Sławomir Sołtysik,
godzina 17.30: Żelisławice (Podokręg Sosnowiec) – Wojciech Tomasiewicz,
godzina 18.15: Górny Bór (Podokręg Skoczów) – Jacek Wachtarczyk.

Termin i godzina do ustalenia: Zendek (Podokręg Bytom) – trener prowadzący Sylwester Kurek.