Podokręg

V Memoriał Krzysztofa Seweryna - zaproszenie

5/09/2023 13:04

Serdecznie zapraszamy w sobotę 9 września na V Memoriał Krzysztofa Seweryna. Startujemy od 9:00 na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 3.


W Turnieju udział wezmą reprezentacje rocznika 2012 z sześciu Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Gramy każdy z każdym. Bez zwycięzców, bez wygranych. Tylko czysta przyjemność zabawy w futbol. W turnieju udział wezmą Reprezentacje U12 Podokręgów Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Lubliniec oraz Częstochowa.

Otwarcie Turnieju wyjątkowo nastąpi po 2. kolejce spotkań - ok. godz. 10:15. Około 13:30 zapraszamy na uroczyste podsumowanie zawodów.

Po raz pierwszy też w ramach Memoriału rozegrany zostanie mecz oldbojów Podokręg Bytom kontra Reszta Świata. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy zawodników 40+. Kontakt przez Biuro Podokręgu. Planowany start 14:00.

Na specjalne zaproszenie w Memoriale ponownie wezmą udział Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piekar Śląskich. Rodzice i Uczestnicy Warsztatów zapraszają do przygotowanej przez siebie kawiarenki, gdzie będzie można skosztować pysznej kawy i domowych ciast. Tradycyjnie wystawią także kiermasz wyrobów wykonanych przez uczestników Warsztatów.

Przypominamy o możliwości skorzystania z parkingu w pobliżu dworca autobusowego - przy ul. Jana Pawła II. Z tego miejsca boisko jest w zasięgu dziesięciominutowego spaceru.

Krzysztof Seweryn był wieloletnim pracownikiem piekarskiego MOSiR-u, organizatorem wielu imprez sportowych, społecznikiem, radnym i przez kilka lat Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie. Jako zawodnik grał w piekarskich klubach sportowych, jako trener pracował m.in. w Szombierkach Bytom, Orle Nakło Śląskie oraz Olimpii i Andaluzji Piekary. W roli działacza sportowego pełnił funkcję Prezesa Podokręgu Bytom, Wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Wiceprzewodniczącego Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego przy PZPN. Memoriał Jego pamięci odbywa się od 2018 roku. Organizatorami wydarzenia są: Śląski Związek Piłki Nożnej, Podokręg Bytom, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Gośćmi honorowymi będzie tradycyjnie Rodzina śp. Krzysztofa oraz kilka znamienitych postaci ze świata śląskiej i światowej piłki nożnej. Swoją obecnością zaszczycą nas także przedstawiciele lokalnego samorządu. Serdecznie zapraszamy!