Dzieci i Młodzież

Turnieje o Puchar Prezesa Podokręgu Bytom

23/01/2022 10:04

W minioną sobotę 22 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ożarowicach odbyły się dwa Turnieje o Puchar Prezesa Podokręgu Bytom

W kategorii U-13 (rocznik 2009 i młodsi) rywalizowały następujące kluby:

• J Academy Piekary Śląskie Sp. z o.o.
  • APN Olimpia Piekary Śląskie
  • LKS Piast Ożarowice
  • UKS Ruch Radzionków
  • UKS Unia Strzybnica

Pozostałe zgłoszone do turnieju drużyny zrezygnowały z udziału ze względu na kwarantannę zawodników lub trenerów.

Zwycięzcą turnieju w kategorii U-13 została drużyna UKS Ruch Radzionków prowadzona przez trenera Michała Bednarza i Roberta ŁysikaDrugie miejsce zajął zespół UKS Unia Strzybnica, a trzecie J Academy Piekary Śląskie.

Skład zwycięskiej drużyny UKS Ruch Radzionków:
Ksawery Cieślik, Piotr Kubacki, Nataniel Macioła, Kamil Miłek, Jakub Mońka, Gabriel Sapa, Robert Skowronek, Mateusz Szołtysik i Filip Telenga.

W kategorii U-12 (rocznik 2010 i młodsi) wystąpiły następujące kluby:

• HKS Odra Miasteczko Śląskie
  • KS Silesia Miechowice
  • LKS Sokół Orzech
  • TS Szombierki Bytom

W tej kategorii również wygrała drużyna UKS Ruch Radzionków pod wodzą trenera Mariusza Maloka i Henryka SobaliNa drugim miejscu uplasował się zespół LKS Sokół Orzech, a na trzecim APN Olimpia Piekary Śl.

UKS_Ruch Radzionków zwycięzca U-12

Skład zwycięskiego zespołu UKS Ruch Radzionków:
Szymon Fischer, Kacper Kurzok, Nikodem Mazur, Adam Niżewski, Filip Posmyk, Maciej Szastok, Piotr Tobór, Fabian Wojtacha, Bartosz Ziaja i Przemysław Żmuda.

Finalistom turnieju Prezes Podokregu Bytom Tomasz Wyszyński w asyście członków Komisji Szkolenia Grzegorza Warcaby i Piotra Wacławczyka wręczył pamiątkowe puchary a wszystkim uczestnikom słodycze.

30 stycznia br. w Radzionkowie odbędą się półfinały Turnieju o Puchar Prezesa Śl. ZPN, których organizatorem jest nasz Podokręg.

W kategorii U-13 Podokręg Bytom będą reprezentować drużyny UKS Ruch Radzionków i UKS Strzybnica natomiast w kategorii U-12 UKS Ruch Radzionków i LKS Sokół Orzech.

Nasze kluby będą rywalizować z przedstawicielami Podokręgu Katowice i LubliniecZwycięzcy awansują do Finału Turnieju o Puchar Prezesa Śl. ZPN, który będzie miał miejsce 6 lutego br. na terenie Podokręgu Lubliniec.

Uczestnikom i trenerom dziękujemy za przystąpienie do rywalizacji w turniejach, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinałach.

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ożarowicach pana Zbigniewa Lubasa za udostępnienie hali sportowej. Serdecznie dziękujemy także pracownikom szkoły za pomoc w obsłudze turnieju.

Nad przepisowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie naszego Podokręgu Jakub Kaniowski, Kamil Szeląg i Tomasz Żmuda. Bardzo dziękujemy!

Szczegółowe wyniki turniejów:

W kategorii wiekowej U-13 turniej eliminacyjny został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny rozegrały 4 mecze i uzyskały następujące wyniki:

UKS Unia Strzybnica – UKS Ruch Radzionków 1-2

APN Olimpia Piekary Śląskie – J Academy Piekary Śląskie 0-1

LKS Piast Ożarowice – J Academy Piekary Śląskie 2-0

UKS Unia Strzybnica - APN Olimpia Piekary Śląskie 0-1

APN Olimpia Piekary Śląskie – UKS Ruch Radzionków 0-2

LKS Piast Ożarowice – UKS Unia Strzybnica 0-2

UKS Ruch Radzionków – J  Academy Piekary Śląskie 0-1

APN Olimpia Piekary Śląskie – LKS Piast Ożarowice 0-1