Seniorzy

Rodło Górniki przed startem w A Klasie i pozdrowienia od wychowanka

8/08/2020 11:16
PTS Rodło Górniki PTS Rodło Górniki PTS Rodło Górniki

PTS Rodło Górniki już w najbliższą niedzielę wystartuje w rozgrywkach Klasy A. Co słychać w klubie? Jak sportowcy przetrwali okres pandemii?

Za naszym pośrednictwem pozdrowienia dla klubu przekazał znany wychowanek Rodła. Zapraszamy do artykułu!


PTS Rodło Górniki to mały, ale prężnie działający klub z dzisiejszej dzielnicy Bytomia. Przerwany sezon 2019/2020 zastał drużynę z 26 punktami po 12 rozegranych meczach na pierwszym miejscu tabeli Grupy 2 Klasy B.

Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy i drużyna była w gazie. Czekaliśmy i byliśmy gotowi do gry - przyznaje Adam Osmańczyk, zawodnik i czołowy strzelec drużyny.

Zgodnie z majowym rozstrzygnięciem Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywki zostały zawieszone, a zajęta lokata oznacza dla Rodła awans do Klasy A.

Bardzo cieszymy się z awansu i postaramy się zrobić wszystko, żeby godnie zaprezentować się w A Klasie - obiecuje Marcin Osmańczyk, kapitan zespołu, a prywatnie syn Adama.

Pandemia pokrzyżowała nie tylko plany sportowe. Przepadł długo przygotowywany barwny program obchodów Jubileuszu. Chociaż klub został oficjalnie zarejestrowany w 1925 roku, to w archiwach ślady działalności zorganizowanego sportu w Górnikach (czy jak poprawnie powinno się w gwarze napisać "na Górnikach") sięgają właśnie 1920 roku.

Żałujemy, że musieliśmy przesunąć Jubileusz Sportu na Górnikach. Ale tym serdeczniej już teraz zapraszamy na, mam nadzieję, przyszły rok. Zapraszamy także do zakupu szalików-cegiełek. Impreza co prawda się nie odbyła, ale szaliki udało nam się wyprodukować i będą dostępne w trakcie sezonu oraz poprzez naszego Facebooka - dodaje Adam Osmańczyk.

Swoją obecność zapowiedzieli między innymi wychowankowie klubu - Józef Wandzik - były bramkarz Reprezentacji Polski i wieloletni golkiper Panathinaikosu Ateny oraz Martin Max - dwukrotny król strzelców Bundesligi z TSV 1860 Monachium i zdobywca Pucharu UEFA z Schalke 04 Gelsenkirchen. Ten ostatni przygotował małą niespodziankę, którą przekazuje za naszym pośrednictwem. Z dumą prezentujemy krótkie pozdrowienia video:


Jak sportowcy Rodła wykorzystali czas bez regularnych rozgrywek i jakie plany mają na obecny sezon? Oddajmy głos ponownie Adamowi Osmańczykowi: - Kiedy tylko poluzowano obostrzenia zaczęliśmy się spotykać na naszych tzw. gierkach niedzielnych. Zadbaliśmy też mocno o nasz obiekt. Odnowiliśmy kilka elementów. Mamy nowe bramki w rozmiarze 5 i dzięki temu ruszymy z drużyną oldbojów. Przy okazji chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy nam w tym pomogli.

Klub ma także od niedawna nową stronę internetowa - rodlogorniki.klubowo24.pl/, a aktualne informacje można znaleźć także na profilu Facebook www.facebook.com/ptsrodlogorniki/

PTS Rodło Górniki rozpocznie rozgrywki w Klasie A Podokręgu Bytom Śląskiego Związku Piłki Nożnej w najbliższą niedzielę meczem u siebie z Sokołem Zbrosławice. Początek o godzinie 17. We wtorek 18 sierpnia w Zabrzu Rodło zmierzy się w ramach Pucharu Stulatków Śl.ZPN ze Spartą Zabrze.