Kolegium sędziów

Podsumowanie zjazdu szkoleniowego KS w Ożarowicach

31/01/2023 16:42

28 stycznia br. w godz.8.30 - 16.00 w szkole w Ożarowicach, która gościnnie nas przyjęła, odbyło się szkolenie dla sędziów przygotowujących się do egzaminów, ale i dla młodych perspektywicznych, którzy swoim zaangażowaniem pokazali, iż chcą się szkolić - zagłębiając się w tajniki sędziowania.


Komisja Szkoleniowa bardzo dokładnie wypełniła czas uczestnikom szkolenia, rozpoczynając sobotni poranek serią ciekawych wykładów popartych prezentacją multimedialną, dzięki czemu sędziowie mogli przyswoić siebie naprawdę dużo ważnych informacji, które niekoniecznie zawarte są w przepisach gry. Omawiane były aspekty dotyczące  poruszania się i ustawiania na boisku czy … analiza arkusza obserwatora. Zajęcia teoretyczne zakończone zostały  testem dla wszystkich uczestników, którego celem było sprawdzenie nabytej wiedzy. W międzyczasie i po przerwie na kawę zajęcia przeniesiono na piękną halę sportową tutejszej szkoły, w której to uczestnicy szkolenia przymierzali się do egzaminów kondycyjnych, pokonując testy biegowe na wytrzymałość yo-yo. Był i czas na wspólną zabawę. Sędziowie rozegrali 3 mecze piłki ręcznej.
Po obiedzie i  zakończonych egzaminach, których wyniki w międzyczasie sprawdzała komisja, dokonano ich omówienia i podsumowania. Pytania egzaminu teoretycznego były bardzo szczegółowe i tu uczestnicy poradzili sobie z różnym skutkiem, ale najważniejsze, by młodzi sędziowie zyskiwali jak najlepszą wiedzę i umiejętności oraz poradzili sobie z prowadzeniem zawodów na boisku - mamy taką nadzieję. Zaangażowanie naszych świetnych wykładowców oraz bardzo intensywnie zajęcia na wykładach i sali gimnastycznej sprawiły, iż uczestnicy szkolenia rozjeżdżali się do domów bardzo zadowoleni. Na zakończenie chcemy podziękować prezesowi Podokręgu Bytom panu Tomaszowi Wyszyńskiemu za wkład i pomoc w organizacji, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Ożarowicach za możliwość przeprowadzenia w/w szkolenia, a także niezawodnej Komisji Szkoleniowej, którą w tym dniu reprezentowali Sławomir Smaczny, Jakub Kołodziejczyk i Bogdan Dudziak. Słowa wdzięczności należą się również całemu Prezydium Kolegium Sędziów.