Uroczystości, które pierwotnie miały się odbyć już rok temu, ze względu na pandemię COVID-19 udało się nam zorganizować dopiero teraz. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy w Kościele p/w NSPN w Wojsce i były kontynuowane w formie Akademii w restauracji "POD RÓŻĄ". Wśród zaproszonych gości były władze Gminy Tworóg w osobie wicewójta p. Łukasza Zioba, sołtysa sołectwa Połomia - p. Stefana Paś, prezesa Podokręgu Bytom - p.Tomasz Wyszyńskiego. Niezmiernie miło było nam także gościć p. Juliana Rakoczego, przedstawiciela Nadleśnictwa Brynek - p. Krzysztofa Wind oraz p. prezes Joannę Czekierda - z zaprzyjaźnionego z nami zespołu ŁTS Łabędy. Nie mogło także zabraknąć na naszym święcie obecnych i byłych piłkarzy i działaczy naszego klubu...
Po krótkim wstępie i rysie historycznym uhonorowaliśmy pamiątkowymi pucharami i dyplomami osoby oraz instytucje, które przez te 70-lat niezmienne są przy nas i wspierają nasz mały klub. Pamiątkowe puchary trafiły do Śl. ZPN Katowice, Podokręgu Bytom oraz Gminy Tworóg. Natomiast dyplomami wyróżniliśmy naszych sponsorów - Bank Spółdzielczy w Tworogu, Nadleśnictwo Brynek, Sołectwo Połomia oraz p. Wiesława Jędrzejak.
Pamiętaliśmy także o naszych byłych działaczach i piłkarzach, którzy uhonorowani zostali odznakami :
Edward Biskupek - Złotą Odznaką PZPN
Irena Święch - Złotą Odznaką PZPN
Pośmiertnie Ś.P. Edward Kaszuba - Złotą Odznaką PZPN
Józef Jonecko - Srebrną Odznaką PZPN.
Piotr Jonecko - Brązowa Odznaka PZPN
Marek Orzechowski - Brązowa Odznaka PZPN
Wojciech Barszcz - Złota Odznaka ŚZPN Katowice
Andrzej Lachowicz - Srebrna Odznaka ŚZPN Katowice
Bernard Mazalik - Srebrna Odznaka ŚZPN Katowice
Honorowymi Odznakami Podokręgu Bytom zostali oznaczeni:
Paweł Pałetko, Piotr Świerzy, Tomasz Pawlik, Łukasz Kaszuba, Justyna Kaszuba, Piotr Kaszuba, Józef Hain i Michał Gerlach.
Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na degustację specjałów i trunków przygotowanych przez restaurację "POD RÓŻĄ".
W 1950 roku do założycieli Iskry należeli: Ryszard Skopek, Nikodem Kaszuba, Gerard Kaszuba, Eryk Przewieślik, Kazimierz Wilk i Odo Hajn, który został pierwszym prezesem klubu. Przez 70 lat związanych z nim było także wielu innych działaczy, a szczególne zasługi dla rozwoju klubu położyli miejscowi nauczyciele Jerzy i Irena Święchowie. W 1964 r. o Iskrze Połomia było głośno w całym kraju, gdyż zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Boisko w każdej wsi".
Iskra to nie tylko klub mieszkańców Połomi, ale także sąsiedniej Wojski. Koronną dyscypliną od zawsze była w nim piłka nożna. Do najbardziej znanych piłkarzy Iskry należał stoper Edward Biskupek, który czynnym zawodnikiem pozostawał jeszcze grubo po pięćdziesiątce, zaliczając się do najstarszych zawodników na Śląsku.
Drużyna piłkarska Iskry występowała głównie w najniższych klasach, ale w 1988 r. udało się na krótko awansować do klasy A. Sukces powtórzono dopiero po 30 latach, gdy w sezonie 2018/2019 Iskra zajęła w bytomskiej klasie B drugie miejsce, ustępując w tabeli tylko Orłowi Nakło Śląskie. Rundę jesienną w klasie A podopieczni trenera Tomasza Pawlika zakończyli na wysokim VI miejscu.
Niestety, w połomskim klubie nie ma już sekcji podnoszenia ciężarów. Jej założycielem na przełomie lat 1980/81 był znany działacz i animator tej dyscypliny sportu Stanisław Dulias, ale już dużo wcześniej odbywały się w tej wsi zajęcia pokazowe z udziałem zawodników okolicznych klubów. Jako że w Połomi nie było odpowiednich warunków do treningów, organizowano je w sali gimnastycznej Technikum Leśnego w Brynku. Jak podaje Jerzy Michura, prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i znawca dziejów tej dyscypliny sportu, sztangistami Iskry byli: Mariusz Polczyk, Wojciech Knopek, Robert Lipiński, Damian Latta, Waldemar Chwolik, Piotr Latta, Andrzej Szołtysik, Witold Białkowski, Stefan Janik, Waldemar Baron. Drużyna występowała w lidze okręgowej. W 1987 r. przy sali gimnastycznej powstała siłownia wyposażona w niezbędne przyrządy do ćwiczeń. Zajęcia odbywały się pod okiem instruktora Wiesława Koniecznego.